Produkte > VOX POWER LTD. > VCCR300-48
VCCR300-48
VCCR300-48 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-034-VCCR300-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: 300W 48V WIDE INPUT RANGE CONDUC
Power (Watts): 300W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.43" L x 4.33" W x 1.00" H (188.7mm x 110.0mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, UKCA, UL
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 6.25A
Voltage - Input (Min): 33.6V
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.4 kV
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCCR300-48 Vox Power Ltd.
Description: 300W 48V WIDE INPUT RANGE CONDUC, Power (Watts): 300W, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.43" L x 4.33" W x 1.00" H (188.7mm x 110.0mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CE, UKCA, UL, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 6.25A, Voltage - Input (Min): 33.6V, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.4 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VCCR300-48 VCCR300-48 Hersteller : VOX Power DOC_DTS_034_VCCR300_Datasheet-3364201.pdf Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 300W 48V Wide Input Range Conduction Cooled DC/DC