Produkte > VOX POWER > VCCS300M-12
VCCS300M-12
VCCS300M-12 VOX Power
DOC_DTS_030_VCCS300M_Medical_Datasheet-3315916.pdf
Hersteller: VOX Power
Switching Power Supplies 300W 12V Medical Conduction Cooled PSU 2 x 4
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCCS300M-12 VOX Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 300W, Power (Watts): 300W, Features: PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.99" L x 2.13" W x 1.58" H (101.3mm x 54.0mm x 40.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, Efficiency: 95%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VCCS300M-12 VCCS300M-12 Hersteller : Vox Power Ltd. DOC-DTS-030-03-VCCS300M-Medical-Datasheet.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 300W
Power (Watts): 300W
Features: PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.99" L x 2.13" W x 1.58" H (101.3mm x 54.0mm x 40.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 25 A