Produkte > VOX POWER LTD. > VCCS300S-48
VCCS300S-48
VCCS300S-48 Vox Power Ltd.
DOC-DTS-029-03-VCCS300S-Industrial-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W
Power (Watts): 300W
Features: PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.99" L x 2.13" W x 1.58" H (101.3mm x 54.0mm x 40.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 6.25 A
auf Bestellung 47 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCCS300S-48 Vox Power Ltd.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W, Power (Watts): 300W, Features: PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.99" L x 2.13" W x 1.58" H (101.3mm x 54.0mm x 40.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 95%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 6.25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VCCS300S-48 VCCS300S-48 Hersteller : VOX Power DOC_DTS_029_VCCS300S_Industrial_Datasheet-3315884.pdf Switching Power Supplies 300W 48V Industrial Conduction Cooled PSU 2 x 4