Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VCUT10A1-SD0HG4-08
VCUT10A1-SD0HG4-08
VCUT10A1-SD0HG4-08 Vishay Semiconductors
vcut10a1-sd0-1767549.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes 10V CLP0603 ESD
auf Bestellung 12350 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCUT10A1-SD0HG4-08 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 10VWM 18VC CLP0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 7.7pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V (Max), Supplier Device Package: CLP0603, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18V, Power - Peak Pulse: 72W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VCUT10A1-SD0HG4-08
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 7.7pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10V (Max)
Supplier Device Package: CLP0603
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 18V
Power - Peak Pulse: 72W