VCUT15G1-SD0HG4-08
VCUT15G1-SD0HG4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vcut15g1-sd0.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 26VC CLP0603
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 5.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: CLP0603
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 65W