VDMG10A1
VDMG10A1 Vishay Semiconductors
VISH_S_A0001811582_1-2567923.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
LED Displays & Accessories 7-Seg Green 572nm Common Anode
auf Bestellung 1393 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VDMG10A1 Vishay Semiconductors
Description: DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-SMD, No Lead, Color: Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.630" H x 0.386" W x 0.059" D (16.00mm x 9.80mm x 1.50mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 0.5mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 572nm, Power Dissipation (Max): 70mW, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VDMG10A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VDMG10A1 VDMG10A1 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division vdmx10a1.pdf Description: DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-SMD, No Lead
Color: Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.630" H x 0.386" W x 0.059" D (16.00mm x 9.80mm x 1.50mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 0.5mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 572nm
Power Dissipation (Max): 70mW
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Color: Green
Display Type: 7-Segment
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 0.5mcd
Common Pin: Common Anode
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 572nm
Power Dissipation (Max): 70mW