Produkte > SURGE > VE-471M1HTR-1316S
VE-471M1HTR-1316S
VE-471M1HTR-1316S SURGE
VE.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VE-471M1HTR-1316S SURGE
Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 740 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VE-471M1HTR-1316S VE-471M1HTR-1316S Hersteller : SURGE VE.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V