VEMT3700F-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: SENSOR PHOTO 940NM TOP VIEW 2LCC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-LCC (J-Lead)
Wavelength: 940nm
Mounting Type: Surface Mount
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA)
Viewing Angle: 120°
Current - Dark (Id) (Max): 200 nA
Current - Collector (Ic) (Max): 50 mA
Power - Max: 100 mW
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VEMT3700F-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: VISHAY - VEMT3700F-GS08 - Fototransistor, Silizium, NPN, 940 nm, 120 °, 100 mW, 2 Pin(s), PLCC, tariffCode: 85414900, rohsCompliant: YES, Wellenlänge, typ.: 940nm, Stromverbrauch: 100mW, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, MSL: MSL 3 - 168 Stunden, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Abstrahlwinkel: 120°, Bauform - Transistor: PLCC, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VEMT3700F-GS08 | Hersteller : VISHAY |
Category: PhototransistorsDescription: Phototransistor; PLCC2; 1411; SMD; λp max: 940nm; 70V; 60° Mounting: SMD Case: PLCC2 Case - mm: 3528 Wavelength: 870...1050nm LED lens: black Wavelength of peak sensitivity: 940nm Collector-emitter voltage: 70V Viewing angle: 60° Case - inch: 1411 Type of photoelement: phototransistor |
auf Bestellung 294 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
VEMT3700F-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Phototransistors 70V 100mW 850nm |
auf Bestellung 11245 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
VEMT3700F-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division |
Description: SENSOR PHOTO 940NM TOP VIEW 2LCCPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 2-LCC (J-Lead) Wavelength: 940nm Mounting Type: Surface Mount Orientation: Top View Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA) Viewing Angle: 120° Current - Dark (Id) (Max): 200 nA Current - Collector (Ic) (Max): 50 mA Power - Max: 100 mW |
auf Bestellung 10146 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: VISHAY - VEMT3700F-GS08 - Fototransistor, Silizium, NPN, 940 nm, 120 °, 100 mW, 2 Pin(s), PLCCtariffCode: 85414900 rohsCompliant: YES Wellenlänge, typ.: 940nm Stromverbrauch: 100mW hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES MSL: MSL 3 - 168 Stunden usEccn: EAR99 euEccn: NLR Abstrahlwinkel: 120° Bauform - Transistor: PLCC Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: Yes-Date/Lot Code SVHC: No SVHC (07-Nov-2024) |
Phototransistor VEMT3700F; 860nm; colector - emiter voltage 70V; emiter-colector 5V; 100mW; working temperature -40°C~100°C; black; VEMT3700F-GS08; VEMT3700FX01-GS08; VEMT3700FX01-GS18; VEMT3700F Vishay OIO VEMT3700FAnzahl je Verpackung: 50 Stücke |