Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VESD12A5-06G-G3-08
VESD12A5-06G-G3-08
VESD12A5-06G-G3-08 Vishay Semiconductors
VISH_S_A0008500905_1-2570319.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes 4.4A 30kV 100W SOT-363
auf Bestellung 14945 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD12A5-06G-G3-08 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 12VWM 22.7VC SOT363, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Capacitance @ Frequency: 33pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: SOT-363, Unidirectional Channels: 5, Voltage - Breakdown (Min): 13.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 22.7V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VESD12A5-06G-G3-08
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive
Capacitance @ Frequency: 33pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.4A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: SOT-363
Unidirectional Channels: 5
Voltage - Breakdown (Min): 13.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 22.7V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Automotive
Unidirectional Channels: 5
Power - Peak Pulse: 100W