VESD15A1-HD1-G4-08
VESD15A1-HD1-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vesd15a1hd1.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 27VC LLP1006-2L
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 45pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: LLP1006-2L
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27V
Power - Peak Pulse: 150W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD15A1-HD1-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 27VC LLP1006-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-882, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 45pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: LLP1006-2L, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 27V, Power - Peak Pulse: 150W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 12593 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 3963 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 150W