VESD16A5-06G-G3-08
VESD16A5-06G-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VESD05A5-06GthruVESD26A5-06G.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 16VWM 28VC SOT363
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 27pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V (Max)
Supplier Device Package: SOT-363
Unidirectional Channels: 5
Voltage - Breakdown (Min): 17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Obsolete
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD16A5-06G-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 16VWM 28VC SOT363, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 27pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V (Max), Supplier Device Package: SOT-363, Unidirectional Channels: 5, Voltage - Breakdown (Min): 17V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Obsolete, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VESD16A5-06G-G3-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD16A5-06G-G3-08 VESD16A5-06G-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vesd05a5-06gtovesd26a5-06g-1768003.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 3.6A 30kV 100W SOT-363