Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VESD16A5-06GHG3-08
VESD16A5-06GHG3-08
VESD16A5-06GHG3-08 Vishay Semiconductors
VISH_S_A0008500905_1-2570319.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes 3.6A 30kV 100W AEC-Q101 SOT-363
auf Bestellung 1490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD16A5-06GHG3-08 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 16VWM 28VC SOT363, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 27pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V (Max), Supplier Device Package: SOT-363, Unidirectional Channels: 5, Voltage - Breakdown (Min): 17V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VESD16A5-06GHG3-08
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 27pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V (Max)
Supplier Device Package: SOT-363
Unidirectional Channels: 5
Voltage - Breakdown (Min): 17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V
Power - Peak Pulse: 100W