VESD26A2-03G-G3-08
VESD26A2-03G-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vesd01a2-03gtovesd33a2-03g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 26VWM 48VC SOT323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max)
Supplier Device Package: SOT-323
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 27.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD26A2-03G-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 26VWM 48VC SOT323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max), Supplier Device Package: SOT-323, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 27.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD26A2-03G-G3-08 VESD26A2-03G-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor vesd01a2-03gtovesd33a2-03g.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 26V UNI
auf Bestellung 37487 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 46
VESD26A2-03G-G3-08 VESD26A2-03G-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vesd01a2-03gtovesd33a2-03g.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 26V UNI