Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VESD26A5-06G-G3-08
VESD26A5-06G-G3-08
VESD26A5-06G-G3-08 Vishay Semiconductors
VISH_S_A0008500905_1-2570319.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes 2.1A 30kV 100W SOT-363
auf Bestellung 2668 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD26A5-06G-G3-08 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 26VWM 48VC SOT363, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max), Supplier Device Package: SOT-363, Unidirectional Channels: 5, Voltage - Breakdown (Min): 27.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VESD26A5-06G-G3-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD26A5-06G-G3-08 VESD26A5-06G-G3-08 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0008500905-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - VESD26A5-06G-G3-08 - ESD-Schutzbaustein, 48 V, SOT-363, 6 Pin(s), 26 V, 100 W
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-363
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 100W
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 48V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Betriebsspannung: 26V
Anzahl der Pins: 6Pins
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-363
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 100W
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 26V
Anzahl der Pins: 6Pins
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
auf Bestellung 54 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive
Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max)
Supplier Device Package: SOT-363
Unidirectional Channels: 5
Voltage - Breakdown (Min): 27.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Automotive
Unidirectional Channels: 5
Power - Peak Pulse: 100W