VESD26C1-HD1-G3-08
VESD26C1-HD1-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vesd01c1-hd1tovesd33c1-hd1.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 26VWM 48VC DFN10062A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2A
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD26C1-HD1-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 26VWM 48VC DFN10062A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 17.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2A, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD26C1-HD1-G3-08 VESD26C1-HD1-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor vesd01c1-hd1tovesd33c1-hd1.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 26V UNI
auf Bestellung 13864 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 100W