Produkte > VISHAY GENERAL SEMICONDUCTOR > VESD33A2-03G-G3-08
VESD33A2-03G-G3-08
VESD33A2-03G-G3-08 Vishay General Semiconductor
vesd01a2-03gtovesd33a2-03g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 33V UNI
auf Bestellung 12906 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD33A2-03G-G3-08 Vishay General Semiconductor
Description: TVS DIODE 33VWM 62.5VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 35.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD33A2-03G-G3-08 VESD33A2-03G-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vesd01a2-03gtovesd33a2-03g.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 33V UNI
auf Bestellung 10017 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 35.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 100W