Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VESD33A2-03S-G3-08
VESD33A2-03S-G3-08
VESD33A2-03S-G3-08 Vishay Semiconductors
vesd33a2-03s.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Suppressors / TVS Diodes DIODE ESD PROT
auf Bestellung 15203 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD33A2-03S-G3-08 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 33VWM 62.5VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 35.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 35.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 14339 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 100W