VESD33C1-02V-G3-08
VESD33C1-02V-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vesd01c1-02vtovesd33c1-02v.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 33VWM 62.5VC SOD523
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max)
Supplier Device Package: SOD-523
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 35.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD33C1-02V-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 33VWM 62.5VC SOD523, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max), Supplier Device Package: SOD-523, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 35.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD33C1-02V-G3-08 VESD33C1-02V-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor vesd01c1-02vtovesd33c1-02v.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 33 V Unidirectional SOD-523
auf Bestellung 73364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 32
VESD33C1-02V-G3-08 VESD33C1-02V-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vesd01c1-02vtovesd33c1-02v.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 33 V Unidirectional SOD-523