Produkte > VISHAY GENERAL SEMICONDUCTOR > VESD33C1-HD1HG3-08
VESD33C1-HD1HG3-08
VESD33C1-HD1HG3-08 Vishay General Semiconductor
vesd01c1-hd1tovesd33c1-hd1.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 33V UNI
auf Bestellung 18561 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VESD33C1-HD1HG3-08 Vishay General Semiconductor
Description: TVS DIODE 33VWM 62.5V DFN10062A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2A, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 37V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VESD33C1-HD1HG3-08 VESD33C1-HD1HG3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vesd01c1-hd1tovesd33c1-hd1.pdf Description: TVS DIODE 33VWM 62.5V DFN10062A
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2A
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 37V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 62.5V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1644 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 37V
Power - Peak Pulse: 100W