Produkte > CUI INC. > VGS-75D-12-B
VGS-75D-12-B
VGS-75D-12-B CUI Inc.
vgs-75d.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 76W
auf Bestellung 28 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VGS-75D-12-B CUI Inc.
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; AC/DC; 76W; Uout: 12V; 6.3A; OUT: 1; 85%, Power: 76W, Output current: 6.3A, Number of outputs: 1, Efficiency: 85%, Body dimensions: 159x97x30mm, Output voltage: 12V, Additional functions: PFC, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Maximum output current: 6.3A, Supply voltage: 120...370V DC, Insulation voltage: 4kV, Kind of power supply: AC/DC, Conform to the norm: cURus; IEC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VGS-75D-12-B VGS-75D-12-B Hersteller : BEL vgs-75d.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC; 76W; Uout: 12V; 6.3A; OUT: 1; 85%
Power: 76W
Output current: 6.3A
Number of outputs: 1
Efficiency: 85%
Body dimensions: 159x97x30mm
Output voltage: 12V
Additional functions: PFC
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Maximum output current: 6.3A
Supply voltage: 120...370V DC
Insulation voltage: 4kV