VGSOT12C-G3-08
VGSOT12C-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vgsot03c-vgsot36c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 115pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 480W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VGSOT12C-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 115pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 18.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: SOT-23-3, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 13.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 480W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 480W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 22
VGSOT12C-G3-08 Hersteller : VISHAY vgsot03c-vgsot36c.pdf Category: Protection diodes - arrays
Description: Diode: TVS array; 13.5V; 18.5A; 480W; double,common anode; SOT23
Type of diode: TVS array
Breakdown voltage: 13.5V
Max. forward impulse current: 18.5A
Peak pulse power dissipation: 480W
Semiconductor structure: common anode; double
Mounting: SMD
Case: SOT23
Max. off-state voltage: 12V
Number of channels: 2
Kind of package: 7 inch reel; tape