VLMR235T2V1-GS08
VLMR235T2V1-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
vlmx235.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: LED RED SMD MINILED SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Color: Red
Size / Dimension: 2.05mm L x 1.40mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 520mcd
Configuration: Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.1V
Current - Test: 20mA
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 1.40mm
Wavelength - Peak: 632nm
Wavelength - Dominant: 625nm
Supplier Device Package: SMD MiniLED
Part Status: Active
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.50mm x 0.90mm
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMR235T2V1-GS08 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: LED RED SMD MINILED SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Color: Red, Size / Dimension: 2.05mm L x 1.40mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 520mcd, Configuration: Standard, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.1V, Current - Test: 20mA, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 1.40mm, Wavelength - Peak: 632nm, Wavelength - Dominant: 625nm, Supplier Device Package: SMD MiniLED, Part Status: Active, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.50mm x 0.90mm.
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Color: Red
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 520mcd
Configuration: Standard
Current - Test: 20mA
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 1.40mm
Wavelength - Peak: 632nm
Wavelength - Dominant: 625nm
Part Status: Active
Lens Size: 1.50mm x 0.90mm
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
VLMR235T2V1-GS08 VLMR235T2V1-GS08 Hersteller : Vishay Semiconductors vlmx235.pdf Standard LEDs - SMD Red 370mcd; 630nm 2.1V Vf MiniLED
Mindestbestellmenge: 3
VLMR235T2V1-GS08 Hersteller : Vishay vlmx235.pdf LED SMD package 2.3x1.3x1.4mm  red (625nm); luminosity (520mcd); lens viewing angle 120°; IF=20mA; VF=2.1V; automotive VLMR235T2V1 OL.VLMR235T2V1