VLMS2100-GS08
VLMS2100-GS08 Vishay Semiconductors
VISH_S_A0008255961_1-2570281.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Standard LEDs - SMD Red Clear Non-Diff 3.55-9mcd@10mA
auf Bestellung 1241 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMS2100-GS08 Vishay Semiconductors
Description: LED RED CLEAR SMD MINILED SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Color: Red, Size / Dimension: 2.20mm L x 1.40mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 7.1mcd, Configuration: Standard, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.1V, Current - Test: 10mA, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 1.40mm, Wavelength - Peak: 640nm, Wavelength - Dominant: 628nm, Supplier Device Package: SMD MiniLED, Lens Transparency: Clear, Part Status: Obsolete, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.50mm x 0.90mm.
Weitere Produktangebote VLMS2100-GS08
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Color: Red
Size / Dimension: 2.20mm L x 1.40mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 7.1mcd
Configuration: Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.1V
Current - Test: 10mA
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 1.40mm
Wavelength - Peak: 640nm
Wavelength - Dominant: 628nm
Supplier Device Package: SMD MiniLED
Lens Transparency: Clear
Part Status: Obsolete
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.50mm x 0.90mm