Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VLMU3500-385-060
VLMU3500-385-060
VLMU3500-385-060 Vishay Semiconductors
vlmu3500xxx060-1767333.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
High Power LEDs - Single Color UV 385nm 780mW InGaN 3.4V 30 degree
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMU3500-385-060 Vishay Semiconductors
Description: LED UV 385NM 700MA SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-SMD, No Lead, Wavelength: 385nm, Mounting Type: Surface Mount, Type: Ultraviolet (UV), Orientation: Top View, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V, Viewing Angle: 60°, Current - DC Forward (If) (Max): 700mA, Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 550mW/sr @ 500mA, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VLMU3500-385-060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VLMU3500-385-060 VLMU3500-385-060 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division Description: LED UV 385NM 700MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Wavelength: 385nm
Mounting Type: Surface Mount
Type: Ultraviolet (UV)
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V
Viewing Angle: 60°
Current - DC Forward (If) (Max): 700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 550mW/sr @ 500mA
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3500-385-060 Hersteller : VISHAY VLMU3500-385-060.pdf Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 30°; 500mA; λd: 380÷390nm; 2.8÷4VDC; SMD; 3.5x3.5x2.4mm
Type of diode: LED
Viewing angle: 30°
Wavelength: 380...390nm
Mounting: SMD
Operating voltage: 2.8...4V DC
LED lens: transparent
LED colour: UV
Dimensions: 3.5x3.5x2.4mm
LED current: 500mA