Produkte > VISHAY > VLMU3500-385-120
VLMU3500-385-120
VLMU3500-385-120 Vishay
vlmu3500xxx120.pdf
Hersteller: Vishay
LED Uni-Color Ultraviolet 385nm 2-Pin CSMD T/R
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMU3500-385-120 Vishay
Description: LED UV 385NM 700MA SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-SMD, No Lead, Wavelength: 385nm, Mounting Type: Surface Mount, Type: Ultraviolet (UV), Orientation: Top View, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V, Viewing Angle: 120°, Current - DC Forward (If) (Max): 700mA, Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 295mW/sr @ 500mA, Part Status: Obsolete.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
VLMU3500-385-120 VLMU3500-385-120 Hersteller : Vishay Semiconductors vlmu3500xxx120-1767630.pdf High Power LEDs - Single Color UV 385nm 780mW InGaN 3.4V 60 degree
auf Bestellung 322 Stücke:
VLMU3500-385-120 VLMU3500-385-120 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division Description: LED UV 385NM 700MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-SMD, No Lead
Wavelength: 385nm
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V
Viewing Angle: 120°
Current - DC Forward (If) (Max): 700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 295mW/sr @ 500mA
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3500-385-120 Hersteller : VISHAY VLMU3500-385-120.pdf Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 60°; 500mA; λd: 380÷390nm; 2.8÷4VDC; SMD; 3.5x3.5x1.68mm
Type of diode: LED
Viewing angle: 60°
Wavelength: 380...390nm
LED colour: UV
Dimensions: 3.5x3.5x1.68mm
LED current: 500mA