Produkte > VISHAY > VLMU3500-395-060
VLMU3500-395-060
VLMU3500-395-060 Vishay
vlmu3500xxx060.pdf
Hersteller: Vishay
LED Uni-Color Ultraviolet 395nm 2-Pin PLCC EP T/R
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMU3500-395-060 Vishay
Description: LED UV 395NM 700MA SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead Exposed Pad, Wavelength: 395nm, Mounting Type: Surface Mount, Type: Ultraviolet (UV), Orientation: Top View, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V, Viewing Angle: 60°, Current - DC Forward (If) (Max): 700mA, Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 550mW/sr @ 500mA, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VLMU3500-395-060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
VLMU3500-395-060 VLMU3500-395-060 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division Description: LED UV 395NM 700MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Wavelength: 395nm
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V
Viewing Angle: 60°
Current - DC Forward (If) (Max): 700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 550mW/sr @ 500mA
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3500-395-060 VLMU3500-395-060 Hersteller : Vishay Semiconductors vlmu3500xxx060-1767333.pdf High Power LEDs - Single Color UV 395nm 780mW 3.4V InGaN 60deg
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3500-395-060 Hersteller : VISHAY VLMU3500-385-060.pdf Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 30°; 500mA; λd: 390÷400nm; 2.8÷4VDC; SMD; 3.5x3.5x2.4mm
Type of diode: LED
Viewing angle: 30°
Wavelength: 390...400nm
LED colour: UV
Dimensions: 3.5x3.5x2.4mm
LED current: 500mA