Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VLMU3500-405-120
VLMU3500-405-120
VLMU3500-405-120 Vishay Semiconductors
vlmu3500xxx120-1767630.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
High Power LEDs - Single Color UV 405nm 780mW 3.4V InGaN 120deg
auf Bestellung 1948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMU3500-405-120 Vishay Semiconductors
Description: LED UV 405NM 700MA SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead Exposed Pad, Wavelength: 405nm, Mounting Type: Surface Mount, Type: Ultraviolet (UV), Orientation: Top View, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V, Viewing Angle: 120°, Current - DC Forward (If) (Max): 700mA, Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 295mW/sr @ 500mA, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote VLMU3500-405-120
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VLMU3500-405-120 VLMU3500-405-120 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division Description: LED UV 405NM 700MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Wavelength: 405nm
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V
Viewing Angle: 120°
Current - DC Forward (If) (Max): 700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 295mW/sr @ 500mA
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3500-405-120 Hersteller : VISHAY VLMU3500-385-120.pdf Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 60°; 500mA; λd: 400÷410nm; 2.8÷4VDC; SMD; 3.5x3.5x1.68mm
Type of diode: LED
Viewing angle: 60°
Wavelength: 400...410nm
LED colour: UV
Dimensions: 3.5x3.5x1.68mm
LED current: 500mA