VLMU3510-365-130
VLMU3510-365-130 Vishay Semiconductor Opto Division
vlmu3510-365-130.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: LED UV 367NM 700MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Wavelength: 367nm
Mounting Type: Surface Mount
Type: Ultraviolet (UV)
Orientation: Top View
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 4V
Viewing Angle: 130°
Current - DC Forward (If) (Max): 700mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If: 160mW/sr @ 350mA
Part Status: Active
auf Bestellung 6250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VLMU3510-365-130 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: VISHAY - VLMU3510-365-130 - UV-A-Emitter, 367nm, 690mW, 130° Halbwertswinkel, 4V/500mA Durchlass, Top-View, SMD, 3.45x3.45mm, tariffCode: 85414100, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, UV-LED-Bauform: Top-View-, SMD, 3.45mm x 3.45mm, usEccn: EAR99, Technologie / Material: InGaN, Durchlassstrom If: 500mA, Strahlungsleistung: 690mW, UV-LED: UV-A, Halbwertswinkel: 130°, euEccn: NLR, Durchlassspannung: 4V, Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Wellenlänge: 367nm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VLMU3510-365-130 VLMU3510-365-130 Hersteller : Vishay Semiconductors vlmu3510-365-130.pdf Single Colour LEDs UV 367nm 590mW 4V InGaN 3W 65deg
auf Bestellung 2867 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VLMU3510-365-130 VLMU3510-365-130 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division vlmu3510-365-130.pdf Description: LED UV 367NM 700MA SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Wavelength: 367nm
Mounting Type: Surface Mount
Type: Ultraviolet (UV)
Orientation: Top View
Viewing Angle: 130°
Part Status: Active
VLMU3510-365-130 VLMU3510-365-130 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0025511245-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - VLMU3510-365-130 - UV-A-Emitter, 367nm, 690mW, 130° Halbwertswinkel, 4V/500mA Durchlass, Top-View, SMD, 3.45x3.45mm
tariffCode: 85414100
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
UV-LED-Bauform: Top-View-, SMD, 3.45mm x 3.45mm
usEccn: EAR99
Technologie / Material: InGaN
Durchlassstrom If: 500mA
Strahlungsleistung: 690mW
UV-LED: UV-A
Halbwertswinkel: 130°
euEccn: NLR
Durchlassspannung: 4V
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Wellenlänge: 367nm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 156 Stücke:
tariffCode: 85414100
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Technologie / Material: InGaN
Durchlassstrom If: 500mA
Strahlungsleistung: 690mW
UV-LED: UV-A
Halbwertswinkel: 130°
euEccn: NLR
Durchlassspannung: 4V
Produktpalette: -
Wellenlänge: 367nm
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 156 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VLMU3510-365-130 Hersteller : VISHAY VLMU3510-365-130.pdf Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 65°; 500mA; λd: 362.5÷370nm; 3.2÷4.4VDC; SMD
Type of diode: LED
LED colour: UV
Viewing angle: 65°
LED current: 500mA
Wavelength: 362.5...370nm
Operating voltage: 3.2...4.4V DC
Mounting: SMD
Dimensions: 3.45x3.45x2.1mm