Produkte > CUI INC. > VMS-130-12
VMS-130-12
VMS-130-12 CUI Inc.
vms_130-2898793.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Switching Power Supplies 12 Vdc, 10.8 A, 129.6 W
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VMS-130-12 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 130W, Power (Watts): 130W, Features: PFC, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.20" H (76.2mm x 50.8mm x 30.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, cURus, UKCA, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 10.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VMS-130-12 VMS-130-12 Hersteller : CUI Inc. vms-130.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 130W
Power (Watts): 130W
Features: PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.20" H (76.2mm x 50.8mm x 30.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE, cURus, UKCA
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 10.8 A
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VMS-130-12 VMS-130-12 Hersteller : CUI 3626598.pdf Description: CUI - VMS-130-12 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 130 W
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Nennleistung (Konvektionskühlung): 130W
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
hazardous: false
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10.8A