Produkte > BEL / PARTNER STOCK > VOF-180-30-1
VOF-180-30-1 BEL / PARTNER STOCK
vof-180.pdf
Hersteller: BEL / PARTNER STOCK
Description: BEL / PARTNER STOCK - VOF-180-30-1 - OPEN FRAME AC-DC CONVERTERS POWER SUPPLY
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOF-180-30-1 BEL / PARTNER STOCK
Description: AC/DC CONVERTER 30V 120W, Power (Watts): 120W (180W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 30V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3, Current - Output 1: 4 A.
Weitere Produktangebote VOF-180-30-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOF-180-30-1 VOF-180-30-1 Hersteller : Bel Power Solutions vof-180.pdf Description: AC/DC CONVERTER 30V 120W
Power (Watts): 120W (180W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 30V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output 1: 4 A
Produkt ist nicht verfügbar
VOF-180-30-1 VOF-180-30-1 Hersteller : CUI vof-180-1147360.pdf AC/DC Power Modules 180W 30V 6A 2x4 JST Connector