Produkte > CUI INC. > VOF-185-24
VOF-185-24
VOF-185-24 CUI Inc.
vof-185.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 111W
Power (Watts): 111W (185W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.63 A
auf Bestellung 467 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOF-185-24 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 111W, Power (Watts): 111W (185W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: C22.2 No. 60950-1; 55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3, Current - Output 1: 4.63 A.
Weitere Produktangebote VOF-185-24
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 467 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
VOF-185-24 VOF-185-24 Hersteller : CUI Inc. vof-185.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 111W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC
Type: Open Frame
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.63 A
Produkt ist nicht verfügbar
VOF-185-24 VOF-185-24 Hersteller : CUI vof-185-1313159.pdf Switching Power Supplies 185W 24V 7.71A 3x5 Open PCB PS