Produkte > CUI INC. > VOF-225-12
VOF-225-12
VOF-225-12 CUI Inc.
power-supply-safety-standards-agencies-and-marks
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 135W
Power (Watts): 135W (225W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: C22.2 No. 60950-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3
Current - Output 1: 11.25 A
auf Bestellung 387 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOF-225-12 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 135W, Power (Watts): 135W (225W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: C22.2 No. 60950-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3, Current - Output 1: 11.25 A.
Weitere Produktangebote VOF-225-12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOF-225-12 VOF-225-12 Hersteller : CUI Inc. power-supply-safety-standards-agencies-and-marks Description: AC/DC CONVERTER 12V 135W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 277 VAC
Type: Open Frame
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 11.25 A
Produkt ist nicht verfügbar
VOF-225-12 VOF-225-12 Hersteller : CUI vof-225-1313211.pdf Switching Power Supplies 225W 12V 18.75A 3x5 Open PCB PS