Produkte > CUI INC. > VOF-550-12
VOF-550-12
VOF-550-12 CUI Inc.
vof-550.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 120W
Power (Watts): 120W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output 1: 10 A
auf Bestellung 127 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOF-550-12 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 120W, Power (Watts): 120W (500W Forced Air), Features: Adjustable Output, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3, Current - Output 1: 10 A.
Weitere Produktangebote VOF-550-12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOF-550-12 VOF-550-12 Hersteller : CUI vof-550-1313417.pdf Switching Power Supplies 500W 12V 41.67A 3x5 open PCB