Produkte > CUI INC. > VOF-S12B-24
VOF-S12B-24
VOF-S12B-24 CUI Inc.
vof-s12b.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Power Supplies - Board Mount ac-dc, 12 W, 24 Vdc, single output, PCB mount
auf Bestellung 43 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOF-S12B-24 CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 12W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 1.50" L x 1.00" W x 0.85" H (38.1mm x 25.4mm x 21.5mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 12 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61000-6-4; 61204-3; 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOF-S12B-24 Hersteller : BEL vof-s12b.pdf Category: PCB AC/DC converters
Description: Converter: AC/DC; 12W; Uin: 90÷264VAC; Iout: 500mA; OUT: 1; 87%; THT
Type of converter: AC/DC
Power: 12W
Input voltage: 90...264V AC
Output current: 0.5A
Number of outputs: 1
Efficiency: 87%
Body dimensions: 38.1x25.4x21.5mm
Mounting: THT
Output voltage: 24V
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: VOF-S12B Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 10 Stücke:
VOF-S12B-24 VOF-S12B-24 Hersteller : CUI Inc. vof-s12b.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 12W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 1.50" L x 1.00" W x 0.85" H (38.1mm x 25.4mm x 21.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 12 W