Produkte > VISHAY > VOH1016AD
VOH1016AD
VOH1016AD Vishay
voh1016ab.pdf
Hersteller: Vishay
Optocoupler Logic-Out DC-IN 1-CH 6-Pin DIP Tube
auf Bestellung 169 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 164
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOH1016AD Vishay
Description: OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm), Output Type: Open Collector, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Supply: 16V, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V, Data Rate: 2MHz, Input Type: DC, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current - DC Forward (If) (Max): 50mA, Inputs - Side 1/Side 2: 1/0, Supplier Device Package: 6-DIP, Rise / Fall Time (Typ): 50ns, 40ns, Common Mode Transient Immunity (Min): 10kV/µs, Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 2µs, 1.2µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - Output / Channel: 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOH1016AD VOH1016AD Hersteller : VISHAY VOH1016AD.pdf Category: Optocouplers - digital output
Description: Optocoupler; THT; Ch: 1; OUT: Schmitt trigger; 5kV; DIP6; 10kV/μs
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: THT
Number of channels: 1
Kind of output: Schmitt trigger
Insulation voltage: 5kV
Case: DIP6
Slew rate: 10kV/μs
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 62
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm)
Output Type: Open Collector
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 16V
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V
Data Rate: 2MHz
Input Type: DC
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current - DC Forward (If) (Max): 50mA
Inputs - Side 1/Side 2: 1/0
Supplier Device Package: 6-DIP
Rise / Fall Time (Typ): 50ns, 40ns
Common Mode Transient Immunity (Min): 10kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 2µs, 1.2µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - Output / Channel: 50 mA
auf Bestellung 1623 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 2093 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
VOH1016AD VOH1016AD Hersteller : VISHAY VISH-S-A0013439306-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - VOH1016AD - Optokoppler, 1 Kanal, 5 kV, 1 Mbaud, DIP, 6 Pin(s)
tariffCode: 85414900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 6Pin(s)
Isolationsspannung: 5kV