Produkte > VISHAY > VOH1016AG-V
VOH1016AG-V
VOH1016AG-V Vishay
voh1016ab.pdf
Hersteller: Vishay
Optocoupler Logic-Out DC-IN 1-CH 6-Pin DIP Tube
auf Bestellung 561 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 151
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VOH1016AG-V Vishay
Description: OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm), Output Type: Open Collector, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Supply: 16V, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V, Data Rate: 2MHz, Input Type: DC, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current - DC Forward (If) (Max): 50mA, Inputs - Side 1/Side 2: 1/0, Supplier Device Package: 6-DIP, Rise / Fall Time (Typ): 50ns, 40ns, Common Mode Transient Immunity (Min): 10kV/µs, Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 2µs, 1.2µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - Output / Channel: 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VOH1016AG-V VOH1016AG-V Hersteller : VISHAY VOH1016AD.pdf Category: Optocouplers - digital output
Description: Optocoupler; THT; Ch: 1; OUT: Schmitt trigger; 5kV; 400 mil,DIP6
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: THT
Number of channels: 1
Kind of output: Schmitt trigger
Insulation voltage: 5kV
Case: 400 mil; DIP6
Conform to the norm: VDE
Slew rate: 10kV/μs
auf Bestellung 561 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 70
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm)
Output Type: Open Collector
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Supply: 16V
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.1V
Data Rate: 2MHz
Input Type: DC
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current - DC Forward (If) (Max): 50mA
Inputs - Side 1/Side 2: 1/0
Supplier Device Package: 6-DIP
Rise / Fall Time (Typ): 50ns, 40ns
Common Mode Transient Immunity (Min): 10kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 2µs, 1.2µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - Output / Channel: 50 mA