Produkte > CUI INC. > VQB75W-Q24-S12
VQB75W-Q24-S12
VQB75W-Q24-S12 CUI Inc.
vqb75w.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 75W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: UL
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 6.25A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VQB75W-Q24-S12 CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 75W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: UL, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 6.25A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.
Weitere Produktangebote VQB75W-Q24-S12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VQB75W-Q24-S12 VQB75W-Q24-S12 Hersteller : CUI vqb75w.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 75W, 9~36Vdc input, 12Vdc, 6.25A, single output, DIP