Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-100BGQ015-N4
VS-100BGQ015-N4
VS-100BGQ015-N4 Vishay Semiconductors
vs-100bgq015-n4.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - POWIRTAB
auf Bestellung 283 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-100BGQ015-N4 Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 100A POWERTAB, Packaging: Bulk, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3800pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 100A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote VS-100BGQ015-N4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-100BGQ015-N4 VS-100BGQ015-N4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-100bgq015-n4.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 15V 100A POWERTAB
Packaging: Bulk
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3800pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 100A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 15 V