Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-100BGQ015HF4
VS-100BGQ015HF4
VS-100BGQ015HF4 Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - POWIRTAB-e4
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-100BGQ015HF4 Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 100A POWERTAB, Packaging: Tube, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 3800pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 100A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 18 mA @ 15 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-100BGQ015HF4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-100BGQ015HF4 DIODE SCHOTTKY 15V 100A POWERTAB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-100BGQ015HF4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE SCHOTTKY 15V 100A POWERTAB
Packaging: Tube
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 3800pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 100A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 520 mV @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 18 mA @ 15 V