Produkte > VISHAY > VS-100MT160P-P
VS-100MT160P-P
VS-100MT160P-P Vishay
vs-40mt160p-p.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Rectifier Bridge Single 1.6KV 100A 12-Pin MTP PressFit
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-100MT160P-P Vishay
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 100A, Max. forward impulse current: 0.45kA, Electrical mounting: Press-in PCB, Case: MTP pressfit, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.51V, Kind of package: bulk.
Weitere Produktangebote VS-100MT160P-P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-100MT160P-P VS-100MT160P-P Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40mt160p-p.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A 12MTP
Packaging: Tray
Package / Case: 12-MTP Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 12-MTP Pressfit
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 100 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.51 V @ 100 A
Produkt ist nicht verfügbar
VS-100MT160P-P VS-100MT160P-P Hersteller : Vishay Semiconductors vs-40mt160p-p.pdf Bridge Rectifiers 100A 3500 VRMS 3 Phase Pwr Mod
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 100A
Max. forward impulse current: 0.45kA
Electrical mounting: Press-in PCB
Case: MTP pressfit
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.51V