Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-100MT160PAPBF
VS-100MT160PAPBF
VS-100MT160PAPBF Vishay Semiconductors
100MT140PA.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 1600 Volt 100 Amp
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-100MT160PAPBF Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 100A, Max. forward impulse current: 0.45kA, Electrical mounting: Press-in PCB, Leads: flat pin, Case: MTP, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.51V, Kind of package: bulk.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-100MT160PAPBF VS-100MT160PAPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 100MT140PA.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A 7-MTPB
Packaging: Bulk
Package / Case: 7-MTPB
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 7-MTPB
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 100 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.51 V @ 100 A
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-100MT160PAPBF VS-100MT160PAPBF Hersteller : Vishay vs-40mt160ppbf.pdf Rectifier Bridge Diode Single 1.6KV 100A 7-Pin
Produkt ist nicht verfügbar
VS-100MT160PAPBF Hersteller : VISHAY vs-xxxMT160Px.pdf Category: Three phase diode bridge rectifiers
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 100A
Max. forward impulse current: 0.45kA
Electrical mounting: Press-in PCB
Leads: flat pin
Case: MTP
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.51V