Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-100TPS12L-M3
VS-100TPS12L-M3
VS-100TPS12L-M3 Vishay Semiconductors
vs-100tps12l-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
SCRs New Input Thyristor - TO-247
auf Bestellung 437 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-100TPS12L-M3 Vishay Semiconductors
Description: SCR 1.2KV 157A TO-247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 935A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 100 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.61 V, Current - Off State (Max): 100 µA, Supplier Device Package: TO-247AD, Current - On State (It (RMS)) (Max): 157 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-100TPS12L-M3 VS-100TPS12L-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-100tps12l-m3.pdf Description: SCR 1.2KV 157A TO-247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 935A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 100 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.61 V
Current - Off State (Max): 100 µA
Supplier Device Package: TO-247AD
Current - On State (It (RMS)) (Max): 157 A
Voltage - Off State: 1.2 kV