VS-10BQ030HM3/5BT
VS-10BQ030HM3/5BT Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-10bq030hm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 200pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 30 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10BQ030HM3/5BT Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 200pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 30 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
VS-10BQ030HM3/5BT VS-10BQ030HM3/5BT Hersteller : Vishay vs10bq030hm3.pdf Diode Schottky 30V 1A 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10BQ030HM3\5BT VS-10BQ030HM3\5BT Hersteller : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - SMB
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10BQ030HM3/5BT Hersteller : VISHAY vs-10bq030hm3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 30V; 1A; 13 inch reel
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 30V
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.42V
Kind of package: 13 inch reel