VS-10BQ060HM3/5BT
VS-10BQ060HM3/5BT Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-10bq060hm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 80pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2892 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10BQ060HM3/5BT Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 80pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 60 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2267 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-10BQ060HM3/5BT VS-10BQ060HM3/5BT Hersteller : Vishay vs10bq060hm3.pdf Diode Schottky 60V 1A 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10BQ060HM3/5BT VS-10BQ060HM3/5BT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10bq060hm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive