Produkte > VISHAY > VS-10BQ100HM3/5BT
VS-10BQ100HM3/5BT
VS-10BQ100HM3/5BT VISHAY
vs-10bq100hm3.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; SMB; SMD; 100V; 1A; 13 inch reel
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.82V
Max. forward impulse current: 780A
Kind of package: 13 inch reel
Quantity in set/package: 3200pcs.
Capacitance: 65pF
Application: automotive industry
auf Bestellung 3225 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 132
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10BQ100HM3/5BT VISHAY
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 65pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10BQ100HM3/5BT VS-10BQ100HM3/5BT Hersteller : Vishay vs10bq100hm3.pdf Diode Schottky 100V 1A 2-Pin SMB T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 12800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Mindestbestellmenge: 3200
Mindestbestellmenge: 4
VS-10BQ100HM3/5BT VS-10BQ100HM3/5BT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10bq100hm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 65pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 15
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 900 Stücke: