Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-10CDH06-M3/I
VS-10CDH06-M3/I Vishay Semiconductors
vs-10cdh06-m3-542182.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Dual 2x5A 600V FRED Pt
auf Bestellung 1286 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10CDH06-M3/I Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 600V 5A TO263AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-263AC (SMPD), Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-10CDH06-M3/I
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10CDH06-M3/I VS-10CDH06-M3/I Hersteller : Vishay 644833007593438vs-10cdh06-m3.pdf Diode Switching 600V 10A 3-Pin(3+Tab) SMPD T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10CDH06-M3/I VS-10CDH06-M3/I Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-10CDH06-M3.pdf Description: DIODE ARRAY GP 600V 5A TO263AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-263AC (SMPD)
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard