VS-10CTQ150STRR-M3
VS-10CTQ150STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-10ctq150s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 150V 5A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10CTQ150STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 150V 5A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 930 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote VS-10CTQ150STRR-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10CTQ150STRR-M3 Hersteller : VISHAY vs-10ctq150s-m3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 150V; 5Ax2
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 150V
Load current: 5A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Max. forward voltage: 0.93V
Max. load current: 10A
Kind of package: 13 inch reel