Produkte > VISHAY > VS-10ETF06S-M3
VS-10ETF06S-M3
VS-10ETF06S-M3 Vishay
vs10etf02sm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 600V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF06S-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 10A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-10ETF06S-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF06S-M3 VS-10ETF06S-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10etf02s-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 10A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V