Produkte > VISHAY > VS-10ETF06SLHM3
VS-10ETF06SLHM3
VS-10ETF06SLHM3 Vishay
vs10etf06slhm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 600V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF06SLHM3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 10A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF06SLHM3 VS-10ETF06SLHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10etf06slhm3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 10A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 565 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
VS-10ETF06SLHM3 VS-10ETF06SLHM3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-10etf06slhm3.pdf Rectifiers 10A If; 600V Vr TO-263AB (D2PAK)
auf Bestellung 1348 Stücke:
VS-10ETF06SLHM3 VS-10ETF06SLHM3 Hersteller : Vishay vs10etf06slhm3.pdf Diode Switching 600V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active