Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-10ETF12FP-M3
VS-10ETF12FP-M3
VS-10ETF12FP-M3 Vishay Semiconductors
vs-10etf10_12fp-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers New Input Diodes - FULLPAK-220-e3
auf Bestellung 7608 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF12FP-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 1.2KV 10A TO220-2FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 310 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF12FP-M3 VS-10ETF12FP-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10etf10_12fp-m3.pdf Description: DIODE GP 1.2KV 10A TO220-2FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 310 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V
auf Bestellung 1069 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
VS-10ETF12FP-M3 VS-10ETF12FP-M3 Hersteller : Vishay vs10etf1012fpm3.pdf Diode Switching 1.2KV 10A 2-Pin(2+Tab) TO-220 Full-Pak Tube